23 Nisan 2019 Salı

Touch Your Heart | Dizi İncelemesi #KoreDizisi

15:38:00, BY Mor Düşler Kitaplığı -


Adı: Touch Your Heart | Reach of Sincerity | 진심이 닿다
Tür: Romantik, Komedi, Hukuk
Yönetmen: Park Joon-Hwa
Senarist: Yegeo
Bölüm Sayısı: 16
Bölüm Uzunluğu: 1 Saat
Yapım Yılı: 2019
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
Oyuncular: Lee Dong Wook, Yoo In-Na, Lee Sang Woo, Shim Hyung-Tak, Oh Jung-Se,Son Sung-Yoon, Park Kyung-Hye, Kim Hee-Jung

Herkese merhabalar! :)
Bugün Goblin dizisinde izlediğim andan beri yeniden bir araya gelmesini istediğim Lee Dong Wook ve Yoo In Na'nın yeni dizisi Touch Your Heart'ın incelemesi ile karşınızdayım. İnceleme diyorum çünkü diğer yazılarıma göre biraz farklı ve spoi içeren bir yazı oldu. 


KONUSU
Adı, bir şirketin ceosu ile skandala karışan Oh Yeon Soo'nun oyunculuk kariyeri dibe vurmuştur. Bu kötü durumdan kurtulmak ve yeni bir dizide oynayabilmek için ünlü bir senarist ile anlaşmayı çok istemektedir. 
Oyunculuğu kötü olduğu için senarist tarafından diziye başlamadan önce bir avukatlık bürosunda eğitim alması şartıyla diziye kabul edilir. Oh Yeon Soo'nun 3 aylık bir süre içerisinde avukatlık bürosunda çalışması, yanında çalıştığı  avukat Kwon Jung Rok ve bürodaki diğer çalışanlar ile yaşadıklarını konu almaktadır.

KARAKTERLER
Yoo In Na, Oh Yeon Soo karakterini canlandırmakta.
Çok güzel ve oldukça masum olan genç kadın, ülkede çok popüler bir oyuncu fakat oyunculuğu kötü olarak biliniyor.
Sempatik halleri ile hukuk bürosundaki kişilerle arkadaş oluyor hatta kimseyle samimi olmayan avukat Kwon'u bile etkisi altına almayı başarıyor.Lee Dong Wook, Kwon Jung Rook karakterini canlandırmakta.
Always hukuk bürosunun en başarılı ve işkolik avukatı.
Huysuz ve soğuk bir kişiliği sahip gibi görünse de sevdiklerine karşı düşünceli ve nazik bir karakter.

***

DİZİYE DAİR SEVDİĞİM ŞEYLER

- Goblin dizisinde izleyip doyamadığım çifti bu dizide doya doya izlemek güzeldi. Dizinin çıkacağını duyduğum andan itibaren heyecanla ve merakla beklemiştim.

- Oyuncu kadrosunun kalabalık oluşu ve sadece başrol oyuncularının hikayesine değilde diğer karakterlerin hikayelerine yer verilmesi.

- Yan rollerdeki oyuncular karakterleri ile çok bütünleşmişti. Özellikle hukuk bürosunda çalışan karakterlerin yer aldığı sahneleri keyif alarak izledim. - Yukarıda gördüğünüz şapşik çift avukat Choi ve avukat Dan'ın eğlenceli ve tatlı ilişkisi diziye dair sevdiğim şeylerden bir tanesiydi.DİZİYE DAİR SEVMEDİĞİM ŞEYLER
- Lee Dong Wook sevdiğim bir oyuncu olsa da bu dizide oyunculuğu bana aşırı donuk ve soğuk geldi. 

- Yoo In Na, tecrübeli bir oyuncuymuş gibi lanse edilmesine rağmen sektörü düşündüğümüzde aşırı masum ve toy bir karakter yansıtılmıştı.

- Oh Yeon Soo'nun başına bela olan ve kariyerini bitirme noktasına getiren "çok korktuğu" kişi ne hikmetse ilk davada hapsi boyladı. Bu durumun altı çok boş bırakılmıştı ve oldu bittiye getirilmişti.

- Dizide aşırı derecede reklam vardı ve bunlar izleyicinin gözüne sokulurcasına yapılmıştı. Bir yerden sonra dizi mi izliyorum yoksa reklam filmi mi diye düşünmeye başladım.

- Sahneler arasındaki geçişler çok keskin ve alakasız olmuştu. Bazı durumlarda sahneler yarım kalmış hissi veriyordu.DİZİYİ NEDEN İZLEMELİSİNİZ?

-Kafa dağıtacak güzel bir romantik komedi dizisi olduğu için.

-Başrol ve yan rollerin kimyalarının uyumlu olması.

-Hukuk konulu dizilere ilginiz varsa izleyebilirsiniz.


Goblin Dizi Yorumumu Okumak İçin;
Goblin -The Lonely and Great God13 yorum:

 1. Ne kadar da yorum yazmaya yeltendiğim ama asla yazmadığım bir dizi yorumu dhsjdkd 😂 her şeye katılıyoreeee

  YanıtlaSil
 2. Anammm Ölüm meleğiiiyleee,Goblinin bacısıııı degil mi bunlar Gizoo😍😂Bende izlicem!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bacım ta kendileri 😅😅 izle ama Goblin gibi asla değil. 😁💕

   Sil
 3. güzel bir blog yazısı
  ama maalesef ilgi alanımın dışında
  kalemine sağlık

  YanıtlaSil
 4. şu dizileri bir türlü seyredemiyorum ama burda okuyunca en azından fikir sahibi oluyorum :) teşekkürler mordüşlerkitaplığı :)

  YanıtlaSil
 5. Yaz tatilinde değerlendireceğim , kore dizileri izlemek ayrı bir mutluluk katıyor bana öneri için teşekkürler mor düşler sokağı.

  YanıtlaSil
 6. Hala ,izleyemedim Kore dizisi. Umarım bir gün izlerim, tanıtım için teşekkürler..

  YanıtlaSil
 7. bunu not aldım, ay izleriim :)

  YanıtlaSil