Lahitteki Sır Serisi - Bekir Sert | Kitap Tanıtımı | GKBT #21

, , No Comments

Herkese merhaba! :)
Bugün sizlere Geveze Kalemler ekibi olarak okuduğumuz fantastik türdeki Lahitteki Sır serisinin kitaplarını tanıtmaya geldim. ^^Lahitteki Sır Serisi 2013 yılında ilk baskısında 3 kitap olarak Carpediem Kitap'tan çıktı.

Seri Sırlaması;

1 - Ejder Kral
2 - Kızıl Kule
3 - Kayıp Kılıç

şeklindeydi. 

2016 yılında seri de düzenleme yapılıp hem kapak tasarımları hem de kitap sıralamaları değişiklik oldu ve seri ciltli bir şekilde 2 kitap olarak yayımlandı. İlk baskısından okumadığım için içeriğinde ne gibi farklılıklar olduğunu bilmesem de kapak tasarımlarının değiştirilmesinin yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Yukarıda gördüğünüz haliyle çocuk kitaplarını anımsatan seri yeni kapak tasarımlarıyla içeriğiyle tam bir uyum yakalamış diyebilirim. 


Lahitteki Sır 1 - Ejder Kral


Yazarı : Bekir Sert
Yayınevi : Carpediem Kitap
Sayfa Sayısı : 256
Baskı Yılı : 2016

Genç kral, sonsuzluk kadar siyah olan tacı eline aldı. Ön kısmının ortasında, elinde kılıcıyla duran bir insan ve onun arkasına dizilmiş on tane kurt figürünün işlenmiş olduğu taç ürkütücü görünüyordu. Birkaç gün içinde yaşadıkları gözlerinin önüne geldi, babasının söylediği o korkunç sözler kulaklarında yankılandı: 
"Kardeşlerinden başla!" 
Anlaşılan o ki babası, son kehanetin gerçekleşmek üzere olduğu şu günlerde oğluna rakip istememişti. Atalarından babasına kadar dokuz nesildir süregelen intikam mirasını devralmıştı o da böylece. Elindeki siyah tacı başına taktı, yavaş adımlarla yürümeye başladı. Babasının cesedini yakmak üzere ilerlerken dudaklarından yıllanmış kelimeler döküldü: 
"Bizler artık acıyız, bizler artık ölümüz." 
Kılıç ustası olmayı hayal eden Kayra kendini tehlikeli bir savaşın ortasında bulur. Duha Vadisi'nin akıbeti bu savaşla belirlenecektir. Birdenbire gelişen sürpriz olaylarla hayatı değişen genç bir adamın kötülükle mücadelesi...
Kaderin ince sırları bu genç adamı nasıl büyük bir kılıç ustası ve Ejder Kral'ın ordusu karşısında cesur bir savaşçı yapacak..? Zihne kazınacak sahneleri, çarpıcı ve canlı karakterleri ile soluk soluğa bir macera!
(Tanıtım Bülteninden)


Lahitteki Sır 2 - Kayıp KılıçYazarı : Bekir Sert 
Yayınevi : Carpediem Kitap 
Sayfa Sayısı : 256 
Baskı Yılı : 2016


"Kılıç ustası" olmayı hayal eden Kayra'nın babası o daha doğmadan ölmüştür. Annesiyle birlikte yaşayan ve çobanlık yapan Kayra'nın hayatı birdenbire gelişen sürpriz olaylarla nasıl değişecek… Kaderin ince sırları bu genç adamı nasıl büyük bir kılıç ustası ve Ejder Kral'ın ordusu karşısında cesur bir savaşçı yapacak… Alışılagelmiş fantastik kitaplardan farklı, sıra dışı karakterleri ve her an aksiyon dolu sahneleriyle soluk soluğa okunacak bir kitap… 
(Tanıtım Bülteninden)

***
Geveze Kalemler'i takip edebileceğiniz hesaplar;
Facebook : Geveze Kalemler
İnstagram : @gevezekalemler

Bana ulaşabileceğiniz hesaplar;
İnstagram : @morduslerkitapligi


0 yorum:

Yorum Gönder