1 Eylül 2015 Salı

Ezgi Bağcı | Hançer Gölge | Kitap Yorumu

18:31:00, BY Mor Düşler Kitaplığı -

Merhaba! :)

Önceki yorumumda belirttiğim gibi daha önce okuduğum kitapları yorumlamaya devam ediyorum. Sıradaki kitabım, Ezgi Bağcı (Alisa Samira)’nın Postiga Yayınları’ndan çıkan kitabı Hançer Gölge


Ölümdü…
Bir gölge misali onu takip eden, aldığı her nefese soğukluğuyla ciğerlerini dolduran ölüm.’Maskesiz,’ diye düşündü. Hançer maskesiz yaşayan bir ölümdü.
Ve kadın…
Ona doğru çekildiğini hissetti. Ufkun aslında bir uçurum olduğunu bilen minik bir serçeydi. Sonunun geldiğini hissetse de engel olamıyordu uçuşuna. İki sarmaşıktı ruhları, sarp kayalıklara tırmanmış, birbirine tutunan ve sonsuzluğa uzanırcasına sarılan…
Dolandılar, birbirlerineydi bu aidiyet. Toprak yeşilde yalnızlığından kaçak, yeşil toprakta susuzluğuna damla. Ama kader ki, sarmaşıklara bir ruhu paylaşmak yazılmışsa, dolanmışlarken delicesine, kuruturlardı birbirlerini… Aşk, bir yanda bembeyaz bir Melek, bir yanda kalbe saplanmaya hazır bir Hançer’di.Tanıtım yazısını okuduğumda klasik aşk hikayesi olduğunu düşünerek başladım ama kitabın ilk bölümünü okuduğumda bu düşüncemin yanlış olduğunu anladım. Konusundan kısaca bahsedecek olursam; Melek hafızasını kaybetmiş ve geçmişine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Buna rağmen tanıştığı yeni insanlarla mutlu bir hayat sürmeye devam etmektedir ta ki esrarengiz bir adamla karşılaşana kadar. Bu adam tüm hayatını değiştirecek olan Hançer’dir. Bu karşılaşmadan sonra Melek’in hayatı değişir. Ailesini ve geçmişini öğrenmeye başlar ama bunları öğrenmesi çok karmaşık şekilde gerçekleşir. O kadar heyecan verici ve merak uyandırıcı olaylar gerçekleşti ki acaba şimdi neler olacak diye kitabı elimden bırakamadım. Tam her şey çözüldü rahat bir nefes alabilirim artık diye düşünürken fark ettim ki kitap bitmesine rağmen olaylar yeni başlıyor. Umarım seri kitaptır bu kitap böyle bitemez diye düşünürken öğrendim ki seriymiş ve yazarımız devamını “Hançer Akis” olarak Wattpad’de yazıyormuş. Tabi ki bu duruma çok sevindim ve hemen okuma listeme ekledim. :)
Genel olarak çok sevdiğim bir kitaptı. Tek rahatsız olduğum şey, kitabın bölümleri belirtilmemişti. Bu da okurken kafamın biraz karışmasına neden oldu. Umarım devam kitaplarında bu duruma dikkat ederler. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. :)
Olumlu-olumsuz yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle… :)

                                  Mor Düşler Kızı ❤