Vefa Enver | Aşka Dönüş | Kitap Yorumu

, ,
Merhaba! Öncelikle ilk yazım için sizlerden öyle güzel yorumlar aldım ki, bu konudaki bütün şüphelerim uçtu gitti diyebilirim. Hepinize teşekkür ederim ❤  :)
Ve şimdi sırada ilk kitap yorumum var.
Yaklaşık 3 hafta önce memleketimize gittik. Giderken yanımda götürdüğüm ve okuduğum kitapları unutmadan yorumlarını girmek istiyorum. [Bu yüzden sizi yorum bombardımanına tutabilirim, buna hazırlıklı olun.:) ]  Bunlardan ilki Vefa Enver’in 2012 yılında Nemesis Kitap tarafından basılan Aşka Dönüş  kitabı. Kitabın baskısı yok ama şanslıyım ki bir sahafta denk gelip hemen aldım. :)"Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar..."
Bildiğimiz tüm masallar bu cümleyle biter. Peki sonra neler olur hiç merak ettiniz mi? Evlendiklerinde, sonsuza dek sürecek bir aşk masalının kahramanlarıydı onlar. Perim ve Hakan...
Perim genç, güzel ve başarılı bir avukat, Hakan ise onun hep beklediği beyaz atlı prens... 
Tartışmalar, kırgınlıklar, aileler ve eski sevgililer, onları o çok uzun süreceğine inanılan rüyadan uyandırmak için sırada bekliyorlardı.
Tüm yaşananlara rağmen aşk hala affeden ve en kötü zamanlarda kendini hatırlatan bir his olmayı sürdürebilecek miydi?

Kadın hep kadın.

Erkek hep erkek.
Peki ya aşk?

Aşk, her koşulda hep aşk mıdır? 

Arka kapak yazısını okuduğum an  büyük bir merakla okumaya başladım. Çiftimiz kitabın daha başında evlendiği için okurken tuhaf hissettim açıkçası ama iyi anlamda. Alıştığımız tarzdaki aşk hikayeleri gibi olmaması okuma isteğimi daha da arttırdı. Ama ne yazık ki bu mutluluk kısa sürdü ve çiftimizin arası bozuldu ve tartışmalar başladı.Bu tartışmaların birinde Hakan'ın boşanma fikrini ortaya atmasıyla olay daha da ciddi bir boyuta taşınır ve sürtüşmeler başlar. Örneğin sırf Perim psikoloğa gidiyor diye Hakan'ın da psikoloğa gitmeye başlaması ve bu bölümlerde yaşanan diyaloglar oldukça eğlenceliydi. Bazı tesadüfler sonucu yaşadıkları olaylarda birbirlerini kıskanmaları ise mutlu edici gelişmelerdendi.
Kitabın sonunda ne gibi olaylar olduğuna girmeyeceğim çünkü kendimi tutamayıp her şeyi anlatabilirim. :)

Genel olarak yazımını ve konusu sevdiğim bir kitaptı. Okurken beni rahatsız edecek hiçbir şeye rastlamadım (sinir bozucu olayları saymazsak, onlar her aşk masalının olmazlarıdır çünkü :) ). Okurken eğlenceli vakit geçirebileceğiniz kitaplar arıyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.Yazımın başında da belirttiğim gibi baskısı yok ama benim gibi sahafta denk gelirseniz alabilirsiniz. :)


İlk yorumum olduğu için biraz acemice olabilir ama umarım beğenmişsinizdir. Olumlu-olumsuz yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Yeni yorumlarda  görüşmek dileğiyle...


                                                  Sevgiyle Mor Düşler Kızı ❤